A 777 ötlete nyomán mi is összeállítottunk egy rövid listát arról, hogy melyek azok a 2021-ben megjelent posztjaink, amelyek a legtöbb olvasóhoz eljutottak. Furcsaságok a református istentiszteleten A legolvasottabb írásunkban Homoki Gyula szerzőtársunk vette sorra a református istentiszteleti liturgia elemeit, ismertetve azok történeti hátterét és szerepét, funkcióját az istentiszteleten belül. Meggyőződésünk, hogy ez az írás mind a református, mind pedig a más felekezethez tartozó olvasóink számára hasznos és tartalmas volt, a poszt záró mondatai pedig sokunkat arra ösztönöztek, hogy újraértelmezzük az istentiszteleti alkalmakhoz való viszonyunkat: „Kellek-e én ide? Kellek. Mert elsősorban nekem kell az, hogy itt legyek.” https://www.teso.blog/2021/10/31/gyik-reformatus-istentisztelet/ A pároknak,…
Hatéves lett a szeretett blogunk. Ez idő alatt 904 bejegyzés jelent meg 82 szerző tollából, és erre 625 594 alkalommal voltatok kíváncsiak. De ezek mögött a szép számok mögött sok minden van még, ami nem is látható: sok öröm és nehézség, siker és kudarc, éjszakába nyúló egyeztetések, olykor viták, meggyőződések találkozása, személyes megnyilvánulások nyomai fedezhetők fel az elmúlt évek útjain. Azt hiszem, abban mindannyian egyetértünk, sőt mindannyian érezzük, minden bloggal kapcsolatos tevékenységünkben felismerhetően tapasztaljuk, hogy Isten ebben a szolgálatban mennyire jelen van. Sokszor csak megragad, szélsebesen felkap, és csak visz minket előre. Pedig mi talán nem is mennénk, kicsit pihengetnénk,…
Manapság szinte önkéntelenül úgy nyilvánítunk véleményt emberekről, amikor róluk beszélünk, mintha Jézus nem azt mondta volna, hogy „ne ítéljetek”, hanem mintha azt parancsolta volna: Ítéljetek! Ugyanis mi ezt tesszük: ítélkezünk könnyelműen, felületesen, csalhatatlanul, kíméletlenül. Ítélkezünk élők és holtak felett.
A tavalyi közös posztunk után idei alkotói hétvégénken is összedugtuk a fejünket, hogy kifőzzünk nektek valami TeSó-sat. Ezúttal azokat a dolgokat gyűjtöttük össze, amiket többnyire nem csinálunk a templomban, illetve istentiszteleten, pedig lehet, hogy lenne értelmük. 1. RákészülésA „hecc kedvéért” időnként kipróbálhatnánk, milyen az, ha nem beesünk az istentiszteletre, hanem időben érkezünk, sőt, már otthon imában készülünk rá. 2. KapcsolatépítésHabár gyülekezeteinkben számtalanszor elhangzik, hogy az istentisztelet közösségi esemény, és testvérnek nevezzük egymást, a csúf valóság az, hogy a személyes kapcsolatok többnyire egy fejbiccentésben és egy semmitmondó áldás-békességben merülnek ki. Mennyivel többet jelenthetne, ha rászánnánk az időnket arra, hogy a szokottnál…
A TeSó blog szolgálata, amelyet 2014 februárja óta végez, felismerése és cselekvése annak a parancsnak, amely megokolhatja és igazolhatja minden erőfeszítésünket: „Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet…” (Mt 28,19a) Ezt a jézusi megbízatást teljesítjük hitünket és bizonyságtételünket a teljes Szentírás tanúságtételéhez, az Apostoli Hitvallásban felismert alapigazságokhoz, illetve a Heidelbergi Kátéban és a Második Helvét Hitvallásban rögzített református történeti hitvallásokhoz igazítva. Mindezeket szem előtt tartva, a keresztyén üzenetet a posztmodernizmus korában a kor nyelvén kívánjuk megfogalmazni, mivel Hisszük, hogy Isten országát virtuális csatornákon keresztül is építhetjük. Isten minden teremtménye jó, azaz önmagában véve semmi sem rossz, amíg aljas célok és…
A Tesó-csapat gondolatai a blog mottójául választott igéről: Só vagyok. Azaz mi sók vagyunk: én is só vagyok és te is só vagy. Egyforma szemecskék. Egymagam kevés vagyok, mint egy sómolekula. Mi vagyunk a Föld sója – együtt. Hasznos vagyok, fontos vagyok, így felelősségem van abban, hogy másoknak Isten szeretetétől indíttatva hasznára legyek. Nem vagyok feltűnő vagy dicsőséges, de csendben és alázatosan tudok változást létrehozni. Az egész Föld sója vagyok. Azaz nem csak a tesós barátok szeretetteljes társaságát kell ízesítenem, hanem az idegesítő családtagom és rigolyás munkatársam sója is vagyok. A só ízesít, de mar és fertőtlenít is. Ne feledd,…
Múlt héten fejeztük be a Tízparancsolatról szóló sorozatunkat itt a blogon. Úgy gondoltuk, hogy érdemes még egyszer visszatekinteni erre az elmúlt tíz hétre. Még egy pillantás hátra, hogy határozottabban indulhassunk előre! Fogadjátok hát szeretettel ezt a kis összefoglalót! Minden a látáson múlik, TeSó. Minden. Ha nem látom Őt a legnagyobb kincsnek az életemben, ha nem Őt tartom a legjobb és legnagyszerűbb dolognak a napjaim folyásában, ha nem vagyok tele az Ő gyönyörűségével, ha nem Benne és egyedül csak Benne keresem és találom meg az örömöm, ha nem Ő tölti be a keserű űrt a szívem mélyén – akkor ez a sok…
Kedves TeSó olvasók és alkotók! Alkotói pályázatunk közzétételekor nem tudtuk még, milyen kreatív energiákat szabadítunk fel felhívásunkkal. Hálásan köszönjük a beérkezett 17 pályamunkát, amelyeket ha tehetnénk, 17 különböző díjjal jutalmaznánk. Azonban sajnos erre nincs lehetőségünk, ezért az első három helyezettet szeretnénk díjban részesíteni (a harmadik díj megosztásával), illetve kiosztunk egy különdíjat is. A pályázat dobogós helyezettjei: Kádár Tamás – „Kősziklából vizet” Gátasné Szatmári Valéria – „Keresztyén szellemiség a 21. században” Gátasné Szatmári Valéria – „A Biblia, mint a megújulás könyve”, Ficsor Fanni – „Társválasztás ma” Különdíj: Németh-Nagy Andrea – Egy gyakorló keresztyén kismama/anyuka hitre nevelő gondolatai. A helyezetteken kívül köszönjük…
A TeSó blog (a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet blogja) alkotói pályázatot hirdet Jó a szó, TeSó! címmel. A pályázat témája: a TeSó blog szellemében megírt bejegyzés megírása. A megmérettetésen részt vehet bárki nemtől, lakhelytől, felekezettől függetlenül, aki elmúlt 16 éves. Egy beküldő maximum 3 darab bejegyzéssel pályázhat, amely még sehol nem jelent meg, két témakörben: Keresztyén szellemiség és életvitel a 21. században A Biblia, mint a megújulás könyve Formai követelmények: a mű számítógépes szövegszerkesztő programban felszedve 2000-3000 karakter hosszúságú lehet (szóközökkel együtt). Minden pályaműhöz kötelező csatolni minimum egy darab illusztráló fotót (legalább 600×400 pixel méretben), esetleg videót. A pályázókat kérjük,…
Mivel 2015-ben több, mint kétezren kedveltetek minket, készültünk nektek egy kis meglepetéssel: TeSó-s falinaptár 2016-ra! Ideális eszköz, hogy kedvenc blogunk bejegyzéseit olvasgassuk a következő évben is. A fotópályázatunk képeivel készült naptár A3-as méretű, álló laptájolású. Jó minőségű lapjai, stabil, spirálozott szerkezete garantáltan kibírják 2016 gyűrődéseit. Miért ajánljuk neked? a. Mert neked, igen, NEKED csináltuk. Azért készült el, hogy irodád, lakásod, házad dísze legyen. Olyan szeretettel készítettük, amilyen szeretettel a blogot is írjuk Neked. b. A bejegyzések, a fotók, a nyomtatás, mind-mind kárpátaljai termék. Ez tényleg a miénk. Ha folyamatosan olvasol minket és jelent neked valamit az, amit leírunk, átadunk, akkor…