Szerző

Kopinec Emese

Szerző

„Boldogok, akik sírnak…” Boldogok? Elég fura kijelentés. Gondolhatnánk arra, hogy „sírva vigad a magyar”. Bár a biblia szövegében nem láttam olyan bővítést, hogy boldogok a magyarok, akik sírnak. Talán ez mégis valami többet jelent, valami mást. Egy mélyebb megtapasztalás volt számomra, hogy a könnyeim nem csupán a nehézségeimnek,…

„Csend van bennem …” és bennem van a csend? Valóban bennem? Mennyire szerettem régen ezt az éneket és valahányszor eszembe jut, szégyenkezve gondolok arra a legbelső tudatra, milyen kevés valódi csend van bennem. Jólesik csendben lenni mozgalmas napok között/után. Belül mégsem teljes a csend. Évekkel ezelőtt fájdalmas felismerés…