Az embert Isten kapcsolatra teremtette, s az embertársi kapcsolatainkban mindannyian vágyunk arra, hogy szeressenek és elfogadjanak, úgy, ahogy vagyunk. Szeretnénk tudni és érezni, hogy értékesek és fontosak vagyunk. Mondhatjuk azt is, hogy ez egy alapvető emberi szükséglet. Márpedig amire szükségünk van, azért képesek vagyunk sok mindent megtenni, feláldozni.…
Minden ember vágyik az elismerésre, akár családtól, barátoktól, szerelmétől, akár magától Istentől. Ez úgy belénk van kódolva, hogy enélkül elszáll a motivációnk, csorbul a magunkról alkotott képünk, az önbizalmunk. Tehát egy egészséges szinten erre szükségünk van, sőt még az egyik szeretetnyelv is az elismerő szavak. De mi van…